5 największych problemów małych firm, które Salesforce rozwiązuje

5 największych problemów małych firm, które Salesforce rozwiązuje

May 28, 2024

Mateusz Krzywiecki

Mateusz Krzywiecki

W naszym najnowszym wpisie dowiesz się, jak Salesforce pomaga sprostać typowym wyzwaniom małych firm, od zarządzania danymi po obsługę klienta! Dowiedz się więcej teraz.

CRM

Salesforce

Small Business

5 największych problemów małych firm, które rozwiązuje Salesforce

Prowadzenie małej firmy to nie lada wyczyn. Pomiędzy żonglowaniem relacjami z klientami, zarządzaniem lejkiem sprzedaży, zapewnianiem najwyższej jakości obsługi klienta, realizacją kampanii marketingowych i zapewnianiem płynnej współpracy w zespołach, wyzwania mogą wydawać się nieskończone. W tym miejscu Salesforce wkracza jako rewolucyjne narzędzie. Ale czym właściwie jest Salesforce i jak może pomóc w rozwoju Twojej firmy?

Krótko mówiąc, Salesforce to potężne narzędzie, które pomaga firmom zarządzać relacjami z klientami i usprawniać ich działania. Pomyśl o tym jak o centralnym węźle Twojej firmy, w którym znajdują się wszystkie informacje i działania związane z klientami. Co ważne, wcale nie trzeba znać się na technologii; Salesforce został zaprojektowany tak, aby był przyjazny dla użytkownika, nawet dla osób bez doświadczenia informatycznego.

W tym poście omówimy pięć typowych problemów, z jakimi borykają się małe firmy, oraz omówimy, w jaki sposób Salesforce zapewnia proste i skuteczne rozwiązania tych problemów. Niezależnie od tego, czy masz problemy z zarządzaniem danymi klientów, brakuje Ci wglądu w proces sprzedaży, czy też masz trudności z prowadzeniem skutecznych kampanii marketingowych, Salesforce Ci pomoże. Przyjrzyjmy się bliżej i zobaczmy, jak to innowacyjne narzędzie może zmienić Twoją działalność biznesową i pomóc Ci odnieść sukces.

Nieefektywne zarządzanie danymi klientów

Problem 1: nieefektywne zarządzanie danymi klientów

Dla wielu małych firm zarządzanie informacjami o klientach może być trudnym zadaniem. Często dane klientów są rozproszone w różnych arkuszach kalkulacyjnych, wątkach e-mailowych i odręcznych notatkach. To zdezorganizowane podejście może prowadzić do utraty możliwości, straconych działań następczych i ogólnego braku zrozumienia potrzeb klientów. Bez scentralizowanego systemu śledzenie interakcji, preferencji i historii może być trudne, co może znacząco utrudnić zdolność do zapewnienia doskonałej obsługi klienta.

Rozwiązanie: centralizacja danych klientów przy użyciu Salesforce

Salesforce oferuje proste, ale skuteczne rozwiązanie tego problemu, centralizując wszystkie dane klientów w jednym miejscu. Oto jak to działa i dlaczego jest korzystne:

 1. Jedno źródło prawdy: dzięki Salesforce wszystkie informacje o klientach są przechowywane w jednej, łatwo dostępnej bazie danych. Oznacza to, że każdy członek zespołu ma dostęp do najbardziej aktualnych informacji, zapewniając spójność i dokładność w interakcjach z klientami.
 2. Łatwy dostęp i aktualizacje: niezależnie od tego, czy jesteś w biurze, czy w podróży, Salesforce umożliwia dostęp do danych klientów z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Ułatwia to aktualizację informacji w czasie rzeczywistym, zapewniając, że wszyscy są zawsze na tej samej stronie.
 3. Lepsze relacje z klientami: mając pełny wgląd w historię, preferencje i interakcje każdego klienta, Twój zespół może zapewnić spersonalizowane i terminowe odpowiedzi. Prowadzi to do większej satysfakcji i lojalności klientów.
 4. Ulepszone działania następcze: Salesforce umożliwia ustawianie przypomnień i zadań uzupełniających, dzięki czemu żadne zapytanie klienta ani potencjalny klient nie przepadnie. To systematyczne podejście pomaga w skuteczniejszym pozyskiwaniu potencjalnych klientów i zamykaniu transakcji.
 5. Bezpieczeństwo danych i prywatność: Salesforce jest wyposażony w solidne funkcje bezpieczeństwa, które chronią dane Twoich klientów. Dzięki konfigurowalnej kontroli dostępu możesz mieć pewność, że poufne informacje będą dostępne tylko dla upoważnionego personelu.

Brak widoczności procesu sprzedaży

Problem 2: Brak widoczności procesu sprzedaży

Wiele małych firm ma trudności ze śledzeniem swoich działań sprzedażowych. Bez jasnego obrazu lejka sprzedaży monitorowanie postępu potencjalnych klientów, zarządzanie możliwościami sprzedaży i prognozowanie przyszłych przychodów jest trudne. Ten brak widoczności może prowadzić do niewykorzystanych szans, nieefektywnej alokacji zasobów i niemożności podejmowania świadomych decyzji biznesowych. W dynamicznym środowisku biznesowym wgląd w proces sprzedaży w czasie rzeczywistym ma kluczowe znaczenie dla utrzymania dynamiki sprzedaży i osiągnięcia celów sprzedażowych.

Rozwiązanie: lepsza widoczność lejka sprzedaży dzięki Salesforce

Salesforce rozwiązuje ten problem, udostępniając narzędzia, które oferują przejrzysty i kompleksowy obraz Twojego lejka sprzedaży. Oto, jak Salesforce może pomóc:

 1. Wizualne pulpity nawigacyjne i raporty: Salesforce udostępnia konfigurowalne pulpity nawigacyjne i raporty, które dają wgląd w przebieg sprzedaży w czasie rzeczywistym. Te narzędzia wizualne pomagają szybko zidentyfikować, gdzie znajduje się każdy potencjalny klient lub szansa, ułatwiając zarządzanie działaniami sprzedażowymi i ustalanie priorytetów.
 2. Śledzenie potencjalnych klientów i okazji biznesowych: dzięki Salesforce możesz monitorować każdego potencjalnego klienta od pierwszego kontaktu aż do sprzedaży. Ta funkcja gwarantuje, że żadna potencjalna sprzedaż nie zostanie przeoczona i pozwala zobaczyć, które etapy procesu sprzedaży wymagają większej uwagi.
 3. Prognozowanie sprzedaży: Salesforce umożliwia dokładne prognozowanie sprzedaży poprzez agregację danych z Twoich działań sprzedażowych. Ta funkcja pomaga przewidzieć przyszłe przychody i odpowiednio zaplanować zasoby, zapewniając osiągnięcie celów biznesowych.
 4. Automatyczne alerty i powiadomienia: skonfiguruj automatyczne alerty i powiadomienia, aby być na bieżąco z ważnymi zadaniami i terminami. Salesforce przypomni Ci o dalszych działaniach i kolejnych krokach, dbając o to, aby Twój proces sprzedaży przebiegał sprawnie i efektywnie.
 5. Współpraca i komunikacja: Salesforce ułatwia lepszą komunikację w zespole sprzedaży, udostępniając wspólną platformę, na której członkowie zespołu mogą się wzajemnie informować o statusie potencjalnych klientów i możliwościach. Takie podejście oparte na współpracy pomaga zapobiegać nieporozumieniom w komunikacji i zapewnia, że ​​wszyskie działania są zgod.

Słaba obsługa i wsparcie klienta

Problem 3: słaba obsługa i wsparcie klienta

Małe firmy często mają trudności z zapewnieniem spójnej i wydajnej obsługi klienta. Bez odpowiednich narzędzi zarządzanie zapytaniami klientów, śledzenie zgłoszeń serwisowych i zapewnianie terminowych odpowiedzi może stać się przytłaczające. Może to prowadzić do sfrustrowanych klientów, przekroczenia terminów świadczenia usług i ostatecznie mieć negatywny wpływ na satysfakcję i lojalność klientów. Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku zapewnienie doskonałej obsługi klienta ma kluczowe znaczenie dla utrzymania klientów i budowania silnej reputacji.

Rozwiązanie: Lepsza obsługa klienta dzięki Salesforce

Rozwiązanie Service Cloud firmy Salesforce zostało zaprojektowane, aby pomóc firmom zapewnić wyjątkową obsługę klienta poprzez usprawnienie procesów wsparcia i skrócenie czasu reakcji. Oto, jak Salesforce może usprawnić obsługę klienta:

 1. Scentralizowane zarządzanie sprawami: w Salesforce wszystkie zgłoszenia dotyczące obsługi klienta, czyli „sprawy”, są scentralizowane w jednym systemie. Ułatwia to zespołowi pomocy technicznej skuteczne śledzenie problemów, zarządzanie nimi i ich rozwiązywanie. Każda sprawa zawiera wszystkie istotne informacje, dzięki czemu Twój zespół ma wszystko, czego potrzebuje, aby pomóc klientowi.
 2. Automatyzacje i eskalacje: Salesforce umożliwia skonfigurowanie zautomatyzowanych przepływów pracy w celu kierowania spraw do odpowiednich członków zespołu i eskalacji ich w razie potrzeby. Gwarantuje to szybkie rozwiązywanie problemów o wysokim priorytecie i zapobiega niezamykaniu się ważnych spraw.
 3. Baza wiedzy i portale samoobsługowe: Salesforce udostępnia narzędzia do tworzenia bazy wiedzy, w której dokumentowane są typowe problemy i rozwiązania. Klienci mogą uzyskać dostęp do tego samoobsługowego portalu, aby znaleźć odpowiedzi na swoje pytania, zmniejszając liczbę przychodzących próśb o pomoc i pozwalając Twojemu zespołowi skoncentrować się na bardziej złożonych problemach.
 4. Wsparcie wielokanałowe: Salesforce obsługuje wiele kanałów komunikacji, w tym e-mail, telefon, czat i media społecznościowe. Oznacza to, że klienci mogą kontaktować się z nimi za pomocą preferowanej przez siebie metody, a zespół wsparcia może zarządzać wszystkimi interakcjami z jednej platformy.
 5. Metryki wydajności i raportowanie: Salesforce oferuje solidne narzędzia raportowania, które pozwalają mierzyć wydajność zespołu obsługi klienta. Możesz śledzić kluczowe wskaźniki, takie jak czas reakcji, współczynnik rozstrzygnięć spraw i zadowolenie klientów, pomagając Ci zidentyfikować obszary wymagające poprawy i zapewnić wysoką jakość usług.

Nieskuteczne kampanie marketingowe

Problem 4: nieskuteczne kampanie marketingowe

Marketing jest niezbędny do rozwoju firmy, ale wiele małych firm ma trudności z prowadzeniem skutecznych kampanii ze względu na ograniczone statystyki i możliwości śledzenia. Bez odpowiednich narzędzi planowanie, realizacja i mierzenie powodzenia działań marketingowych jest trudne. Może to skutkować marnowaniem zasobów, straconymi szansami i brakiem skutecznego zaangażowania potencjalnych klientów.

Rozwiązanie: usprawniony marketing dzięki Salesforce

Salesforce Marketing Cloud zapewnia kompleksowy zestaw narzędzi, które pomagają firmom tworzyć, zarządzać i analizować kampanie marketingowe. Oto, jak Salesforce może ulepszyć Twoje działania marketingowe:

 1. Zintegrowane zarządzanie kampaniami: Salesforce umożliwia zarządzanie wszystkimi działaniami marketingowymi z jednej platformy. Możesz planować i realizować kampanie w różnych kanałach, w tym e-mailu, mediach społecznościowych i urządzeniach mobilnych, zapewniając spójną strategię, która skutecznie dociera do odbiorców.
 2. Spersonalizowane podróże klientów: dzięki Salesforce możesz tworzyć spersonalizowane ścieżki klientów w oparciu o indywidualne preferencje i zachowania. Oznacza to dostarczanie właściwego komunikatu właściwej osobie we właściwym czasie, co znacznie zwiększa zaangażowanie i współczynniki konwersji.
 3. Zaawansowana analityka i raportowanie: Salesforce udostępnia szczegółowe narzędzia analityczne i raportowe, które zapewniają wgląd w skuteczność Twoich kampanii marketingowych. Możesz śledzić wskaźniki, takie jak współczynniki otwarć, współczynniki klikalności i współczynniki konwersji, pomagając zrozumieć, co działa, a co nie, i optymalizować przyszłe kampanie.
 4. Segmentacja odbiorców: Salesforce umożliwia segmentację odbiorców na podstawie różnych kryteriów, takich jak dane demograficzne, historia zakupów i poziomy zaangażowania. Pomaga to w dotarciu do konkretnych grup odbiorców z dostosowanym przekazem, zwiększając skuteczność Twoich działań marketingowych.
 5. Automatyzacja zadań marketingowych: Marketing Cloud automatyzuje powtarzalne zadania, takie jak wysyłanie e-maili, aktualizacja danych klientów i zarządzanie postami w mediach społecznościowych. Dzięki temu Twój zespół może skupić się na bardziej strategicznych działaniach i masz pewność, że żadne zadanie nie zostanie pominięte.

Ograniczona komunikacja współpraca

Problem 5: Ograniczona komunikacja współpraca

W wielu małych firmach zespoły często pracują w izolacji, co prowadzi do nieporozumień w komunikacji, powielania wysiłków i braku jednolitego kierunku. Ta fragmentacja może znacznie zmniejszyć produktywność i efektywność, ponieważ członkowie zespołu mają trudności z byciem na bieżąco i dostosowywaniem się do zadań i projektów. Bez skutecznych narzędzi do współpracy dzielenie się informacjami, śledzenie postępów i upewnianie się, że wszyscy pracują na rzecz wspólnych celów, staje się wyzwaniem.

Rozwiązanie: Lepsza współpraca z Salesforce

Salesforce oferuje niezawodne narzędzia ułatwiające lepszą komunikację i współpracę w Twojej firmie. Oto, jak Salesforce może usprawnić współpracę w Twoim zespole:

 1. Ujednolicona platforma komunikacji: Salesforce zapewnia scentralizowaną platformę, na której może odbywać się cała komunikacja w zespole. Dzięki funkcjom takim jak Czat członkowie Twojego zespołu mogą publikować aktualizacje, udostępniać pliki i komentować swoją pracę w czasie rzeczywistym, dzięki czemu wszyscy są na bieżąco informowani i zaangażowani.
 2. Wspólne obszary robocze: Salesforce umożliwia tworzenie wspólnych obszarów roboczych, w których zespoły mogą wspólnie zarządzać projektami, udostępniać dokumenty i śledzić kamienie milowe. Pomaga to w utrzymaniu jasnego i zorganizowanego przepływu pracy, w którym każdy członek zna swoje obowiązki i terminy.
 3. Aktualizacje i powiadomienia w czasie rzeczywistym: dzięki Salesforce członkowie zespołu otrzymują aktualizacje i powiadomienia w czasie rzeczywistym o zmianach w projektach, zadaniach lub informacjach o klientach. Dzięki temu wszyscy są na bieżąco i mogą szybko reagować na wszelkie wydarzenia.
 4. Udostępnianie dokumentów i kontrola wersji dokumentów: Salesforce ułatwia udostępnianie dokumentów i utrzymywanie kontroli ich wersji, zapewniając każdemu dostęp do najbardziej aktualnych informacji. Zmniejsza to ryzyko błędów i nieporozumień, które mogą wyniknąć z posługiwania się nieaktualnymi dokumentami.
 5. Dostęp mobilny: aplikacja mobilna Salesforce umożliwia członkom zespołu skuteczną współpracę i komunikację, nawet gdy są w drodze. Ta elastyczność gwarantuje płynną kontynuację działalności biznesowej, niezależnie od lokalizacji.

Podsumowując

Prowadzenie małej firmy wiąże się z wyjątkowym zestawem wyzwań, ale dzięki odpowiednim narzędziom możesz je pokonać i prosperować. Salesforce oferuje kompleksowe rozwiązanie wielu typowych problemów małych firm, od zarządzania danymi klientów i uzyskiwania wglądu w lejek sprzedaży, po poprawę obsługi klienta, prowadzenie skutecznych kampanii marketingowych i usprawnianie współpracy w zespole.

Centralizując informacje o klientach, Salesforce pomaga śledzić interakcje i zapewniać lepszą obsługę. Dzięki przejrzystemu wglądowi w proces sprzedaży możesz dokładnie prognozować i zawierać więcej transakcji. Narzędzia obsługi klienta dostępne na platformie zapewniają sprawną obsługę zapytań, co przekłada się na większą satysfakcję klientów. Jego możliwości marketingowe umożliwiają realizację ukierunkowanych kampanii i mierzenie ich sukcesu, a narzędzia do współpracy zapobiegają izolacji danych i wspierają lepszą pracę zespołową.

Nie pozwól, aby nieefektywność powstrzymywała Twój biznes. Salesforce sprawia, że ​​te złożone zadania są proste i wykonalne, nawet dla osób bez doświadczenia informatycznego.

Gotowy do transformacji swojej działalności biznesowej i zobaczenia realnych wyników? Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Salesforce może pomóc Twojej firmie odnieść sukces. Pozwól NEXELERO przeprowadzić Cię przez proces i zapewnić wsparcie, którego potrzebujesz, aby w pełni wykorzystać jego potencjał.

Zespół NEXELERO