Obalamy mity Salesforce: co platforma naprawdę robi dla Twojej firmy

Obalamy mity Salesforce: co platforma naprawdę robi dla Twojej firmy

June 6, 2024

Mateusz Krzywiecki

Mateusz Krzywiecki

Odkryj prawdę o Salesforce! Obalamy powszechne mity, ujawniając, jakie korzyści Salesforce przynosi firmom każdej wielkości dzięki przyjaznym dla użytkownika, skalowalnym i opłacalnym rozwiązaniom. Czytaj więcej!

Salesforce

CRM

Obalamy mity Salesforce: co platforma naprawdę robi dla Twojej firmy

Czy słyszałeś kiedyś, jak ktoś mówił: „Salesforce jest po prostu zbyt skomplikowany dla małej firmy takiej jak moja” lub „Czy Salesforce nie jest przeznaczony tylko dla dużych korporacji?” To mity krążące w świecie biznesu, które mogą powstrzymywać Cię przed uwolnieniem potencjału jednego z najpotężniejszych dostępnych obecnie narzędzi. Jeżeli kiwasz głową, to jesteś we właściwym miejscu.

Wyobraź sobie, że jesteś właścicielem małej firmy lub menedżerem w średniej wielkości firmie i starasz się dotrzymać kroku wymaganiom klientów, jednocześnie wykonując niezliczone zadania. Prawdopodobnie słyszałeś o Salesforce, ale być może słyszałeś też, że jest drogi, zbyt skomplikowany lub przeznaczony tylko dla dużych przedsiębiorstw znających się na technologii. Te błędne przekonania mogą stworzyć barierę uniemożliwiającą zbadanie, w jaki sposób Salesforce może uprościć Twoje operacje i wzmocnić Twój biznes.

W tym poście wyjaśniamy sprawę. Obalamy mity i odkrywamy prawdziwą siłę Salesforce. Na koniec przekonasz się, że Salesforce to nie tylko narzędzie dla dużych korporacji, ale wszechstronna platforma, którą można skalować wraz z Twoją firmą, niezależnie od jej wielkości. Obalamy mity, przedstawimy przykłady z życia wzięte i pokażemy, jak Salesforce może zmienić zasady gry w Twojej firmie.

Niezależnie od tego, czy korzystasz już z jakiejś formy CRM, czy dopiero rozważasz dostępne opcje, ten post dostarczy cennych informacji na temat tego, jak Salesforce może usprawnić Twoje procesy, poprawić relacje z klientami i ostatecznie pobudzić rozwój. Przygotuj się na odkrycie, co Salesforce naprawdę robi dla Twojej firmy i dlaczego warto to rozważyć, niezależnie od branży i wielkości firmy.

Bądź na bieżąco, ponieważ zagłębiamy się w najważniejsze mity na temat Salesforce i obalamy je jeden po drugim, odkrywając prawdziwy potencjał tej dynamicznej platformy. Zaczynajmy!

Mit 1 - "Salesforce jest tylko dla dużych przedsiębiorstw"

Wyobraź sobie, że jesteś właścicielem małej, prężnie działającej piekarni lub menedżerem w niewielkiej, ale ambitnej agencji marketingowej. Każdego dnia ciężko pracujesz, aby zadowolić klientów, zarządzać zespołem i śledzić zamówienia czy projekty klientów. Słyszałeś o Salesforce, ale wydaje ci się, że to narzędzie stworzone dla gigantów przemysłu – ogromnych korporacji z nieograniczonymi zasobami i skomplikowanymi potrzebami. Ta myśl mogła cię skłonić do przekonania, że Salesforce jest poza twoim zasięgiem. Rozwiejmy ten mit.

Powszechne jest przekonanie, że Salesforce jest przeznaczony wyłącznie dla dużych przedsiębiorstw. Łatwo zrozumieć, dlaczego – Salesforce jest używany przez wiele firm z listy Fortune 500, a jego nazwa jest synonimem innowacji i zaawansowanej technologii. Jednak to tylko część prawdy.

W rzeczywistości Salesforce oferuje zestaw rozwiązań dostosowanych do potrzeb firm każdej wielkości. Tak, to obejmuje również małe i średnie przedsiębiorstwa. Piękno Salesforce polega na jego skalowalności. Niezależnie od tego, czy jesteś startupem z kilkoma pracownikami, czy rozwijającą się średniej wielkości firmą, Salesforce ma plany i pakiety dostosowane do Twoich potrzeb i budżetu.

Weźmy za przykład piekarnię XYZ. Ta mała, lokalna firma miała trudności z zarządzaniem zamówieniami klientów, kontrolowaniem zapasów i utrzymaniem osobistego kontaktu z regularnymi klientami. Postanowili spróbować z Salesforce, zaczynając od podstawowego pakietu. Dzięki intuicyjnym narzędziom Salesforce uprościli proces zamówień, lepiej kontrolowali zapasy i uruchomili program lojalnościowy dla klientów. W ciągu sześciu miesięcy ich sprzedaż wzrosła o 20%, a oni byli w stanie zaoferować klientom bardziej spersonalizowane doświadczenia.

Salesforce Essentials, na przykład, to produkt specjalnie zaprojektowany dla małych firm. Jest przystępny cenowo, łatwy do wdrożenia i oferuje potężny zestaw narzędzi, które pomogą zarządzać relacjami z klientami, sprzedażą i wsparciem – wszystko w jednym miejscu. W miarę rozwoju firmy możesz bezproblemowo przejść do bardziej zaawansowanych funkcji i możliwości bez konieczności zmiany platformy.

Jeśli kiedykolwiek myślałeś, że Salesforce jest zbyt duży dla twojej małej firmy, czas to przemyśleć. Elastyczność i skalowalność Salesforce sprawiają, że jest on idealnym rozwiązaniem dla firm każdej wielkości, gotowym rozwijać się razem z tobą, gdy ty się rozwijasz i osiągasz sukcesy.

Wybierając Salesforce, inwestujesz nie tylko w narzędzie używane przez wielkie korporacje; wybierasz platformę, która może pomóc Twojemu biznesowi prosperować, niezależnie od jego wielkości. Kontynuujmy naszą podróż, aby odkryć więcej prawd o Salesforce i zobaczyć, jak ta dynamiczna platforma może przekształcić Twoje operacje biznesowe.

Mit 2 - "Salesforce jest zbyt skomplikowany"

Wyobraź sobie, że jesteś właścicielem małej firmy lub menedżerem, który nie jest szczególnie zaawansowany technicznie. Słyszałeś o Salesforce, ale myśl o jego używaniu wydaje się przytłaczająca. Wyobrażasz sobie labirynt skomplikowanych funkcji i technicznego żargonu, przez który nie można przejść bez dyplomu z informatyki. Ten mit jest częstą barierą, która powstrzymuje wielu przed rozważeniem Salesforce. Ale rozwiejmy ten mit i pokażmy, jak jest naprawdę.

Przekonanie, że Salesforce jest zbyt skomplikowany, wynika z jego reputacji jako potężnej, bogatej w funkcje platformy. Rzeczywiście, Salesforce oferuje szeroki zakres narzędzi i możliwości dostosowywania, co może wydawać się przytłaczające na pierwszy rzut oka. Jednak to jest tylko część prawdy.

W rzeczywistości Salesforce jest zaprojektowany z myślą o użytkowniku. Jego interfejs jest intuicyjny, a platforma zapewnia szereg narzędzi, które ułatwiają korzystanie z niej. Niezależnie od tego, czy zarządzasz sprzedażą, obsługą klienta, czy marketingiem, Salesforce oferuje pulpity nawigacyjne i interfejsy, które są proste i łatwe do użycia, nawet dla osób bez technicznego doświadczenia.

Weźmy za przykład Monikę, menedżerkę ds. marketingu w średniej wielkości firmie detalicznej. Monika nie jest ekspertem od technologii – świetnie radzi sobie z kreatywnymi zadaniami i relacjami z klientami, ale ma trudności z obsługą skomplikowanego oprogramowania. Kiedy jej firma zdecydowała się wdrożyć Salesforce, była pełna obaw. Jednak po krótkim szkoleniu Monika szybko przyzwyczaiła się do Salesforce. Znalazła pulpity nawigacyjne łatwe w obsłudze, a narzędzia automatyzacji proste do konfiguracji. W ciągu kilku tygodni zarządzała kampaniami marketingowymi, śledziła leady i generowała raporty bez problemów. Monika odkryła nawet, że aplikacja mobilna Salesforce pozwala jej na bieżąco śledzić zadania, co zwiększyło jej produktywność i efektywność.

Jedną z kluczowych cech, które sprawiają, że Salesforce jest przyjazny dla użytkownika, jest Trailhead – bezpłatna platforma szkoleniowa online. Trailhead oferuje interaktywne samouczki i ścieżki edukacyjne dostosowane do Twojej roli i poziomu doświadczenia, pomagając ci szybko i skutecznie opanować Salesforce. Niezależnie od tego, czy jesteś kompletnym nowicjuszem, czy chcesz poszerzyć swoje umiejętności, Trailhead dostarcza zasobów potrzebnych do opanowania Salesforce.

Dodatkowo, wsparcie techniczne Salesforce i fora społecznościowe są nieocenionymi zasobami. Jeśli kiedykolwiek napotkasz problem lub masz pytanie, zawsze jest społeczność użytkowników i ekspertów gotowych do pomocy. Obszerna dokumentacja platformy i responsywny zespół wsparcia zapewniają, że nigdy nie poczujesz się zagubiony.

Jeśli obawa przed skomplikowaniem powstrzymywała cię przed rozważeniem Salesforce, czas pożegnać się z tym mitem. Salesforce jest nie tylko dostępny i łatwy w obsłudze, ale także zapewnia wsparcie i zasoby potrzebne do odniesienia sukcesu. Dzięki Salesforce możesz usprawnić swoje operacje, poprawić relacje z klientami i rozwijać swój biznes bez zaplątania się w techniczne zawiłości.

Pozostań z nami, aby dalej rozwiewać mity o Salesforce i odkrywać, jak ta wszechstronna platforma może bez wysiłku przekształcić Twoje operacje biznesowe.

Mit #3 - "Salesforce to tylko CRM"

Kiedy słyszysz nazwę Salesforce, co przychodzi ci na myśl? Dla wielu osób termin "CRM" (zarządzanie relacjami z klientami) jest synonimem Salesforce. Chociaż to prawda, że Salesforce zaczynał jako platforma CRM i nadal w tym obszarze się wyróżnia, myślenie, że jest to "tylko CRM" znacząco zaniża jego możliwości. Przyjrzyjmy się bliżej, aby ujawnić pełen zakres tego, co Salesforce może zrobić dla twojej firmy.

Mit, że Salesforce to tylko CRM, prawdopodobnie wynika z jego początków i podstawowej funkcjonalności, którą pierwotnie oferował. Jednak na przestrzeni lat Salesforce ewoluował w kompleksową platformę, która obsługuje wiele aspektów działalności biznesowej, daleko wykraczających poza zarządzanie relacjami z klientami.

Rozważmy przykład firmy produkcyjnej ABC, średniej wielkości przedsiębiorstwa, które początkowo wdrożyło Salesforce, aby zarządzać interakcjami z klientami. Wkrótce odkryli, że Salesforce może zaoferować znacznie więcej. Integrując różne produkty Salesforce, przekształcili swoje procesy biznesowe. Oto jak to się stało:

  1. Salesforce Sales Cloud: to nie tylko zarządzanie kontaktami. To pełnoprawna platforma do zarządzania sprzedażą, która pomaga monitorować relacje z potencjalnymi klientami, zarządzać okazjami biznesowymi i precyzyjnie prognozować sprzedaż. Dla ABC Manufacturing oznaczało to usprawnienie procesu sprzedaży, poprawę widoczności w lejku sprzedażowym i szybsze zamykanie transakcji.
  2. Salesforce Service Cloud: wyjątkowa obsługa klienta jest kluczowa, a Service Cloud wyposaża Twój zespół w narzędzia do jej świadczenia. Oferuje zarządzanie sprawami, bazy wiedzy i automatyzację wsparcia klienta. ABC Manufacturing wykorzystało Service Cloud do poprawy obsługi klienta, co przełożyło się na wyższe zadowolenie i lojalność klientów.
  3. Salesforce Marketing Cloud: skuteczny marketing jest kluczowy dla rozwoju biznesu. Marketing Cloud pozwala tworzyć spersonalizowane kampanie marketingowe na różnych kanałach – e-mail, media społecznościowe i inne. ABC Manufacturing wykorzystało narzędzie, aby lepiej angażować klientów, co poprawiło zwrot z inwestycji w marketing.
  4. Salesforce Commerce Cloud: dla firm prowadzących e-commerce, Commerce Cloud zapewnia solidne rozwiązanie do zarządzania sprzedażą online, personalizacji doświadczeń zakupowych i bezproblemowej integracji z innymi procesami biznesowymi. ABC Manufacturing rozszerzyło swój zasięg, uruchamiając sklep internetowy za pomocą Commerce Cloud.
  5. Salesforce Analytics: podejmowanie decyzji na podstawie danych to zmiana gry. Narzędzia analityczne Salesforce dostarczają lepszego obrazu danych biznesowych, pomagając podejmować świadome decyzje. ABC Manufacturing wykorzystało te dane do identyfikacji trendów rynkowych i optymalizacji swoich operacji.
  6. Salesforce AppExchange: poza podstawową ofertą, Salesforce AppExchange to miejscez tysiącami aplikacji i integracji firm trzecich, które mogą jeszcze bardziej rozszerzyć funkcjonalność Salesforce. ABC Manufacturing zintegrowało kilka aplikacji odpowiednich dla branży w której działają, co zwiększyło ich produktywność i dostosowało platformę do ich specyficznych potrzeb.

Salesforce oferuje także platformy takie jak Heroku do tworzenia aplikacji, MuleSoft do łączenia różnych systemów oraz Einstein AI, które pozwala wykorzystać sztuczną inteligencję w procesy biznesowe.

Wszechstronność i szeroki zakres Salesforce czynią go potężnym narzędziem dla każdej firmy, która chce usprawnić swoje operacje, poprawić doświadczenia klientów i napędzać wzrost. Myśląc o Salesforce jako tylko CRM, tracisz możliwość wykorzystania jego pełnego potencjału.

Zatem, rozwiejmy ten mit: Salesforce to znacznie więcej niż CRM. To wszechstronna platforma biznesowa, która integruje sprzedaż, obsługę, automatyzację marketingu, analitykę i wiele więcej w jednym, potężnym ekosystemie.

Kontynuujmy naszą podróż, aby odkrywać więcej mitów i ujawniać prawdziwą wartość, jaką Salesforce wnosi do firm każdej wielkości. Pozostań z nami!

Mit #4 - "Salesforce jest zbyt drogi"

Wyobraź sobie, że jesteś właścicielem małej firmy, starannie planującym budżet, aby upewnić się, że każda wydana złotówka przynosi wartość. Słyszałeś o Salesforce i jego imponujących możliwościach, ale także słyszałeś, że jest zbyt drogi dla takich firm jak Twoja. Ten mit może zniechęcać cię do eksplorowania narzędzia, które w rzeczywistości może zaoszczędzić Ci pieniądze na dłuższą metę. Rozwiejmy mit, że Salesforce jest zbyt drogi, i pokażmy prawdziwy koszt-korzyść tej inwestycji.

Pojęcie, że Salesforce jest zbyt drogi, prawdopodobnie wynika z jego skojarzenia z dużymi przedsiębiorstwami i jego szeroką gamą funkcji. Łatwo jest założyć, że taka zaawansowana platforma wiąże się z dużymi kosztami. Jednak to przekonanie nie odzwierciedla pełnego obrazu.

Po pierwsze, Salesforce oferuje różnorodne plany cenowe dostosowane do różnych wielkości firm i potrzeb. Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą, właścicielem małej firmy czy rozwijającą się średniej wielkości firmą, istnieje plan, który odpowiada Twojemu budżetowi. Na przykład Salesforce Essentials to produkt wejściowy zaprojektowany specjalnie dla małych firm. Oferuje podstawowe funkcje CRM w przystępnej cenie, pozwalając efektywnie zarządzać relacjami z klientami bez nadwyrężania budżetu.

Rozważmy firmę konsultingową DEF, małe przedsiębiorstwo świadczące specjalistyczne usługi doradcze. Początkowo wahali się ze względu na koszty, ale postanowili spróbować Salesforce Essentials. Szybko zdali sobie sprawę, że inwestycja się opłaca. Dzięki Salesforce usprawnili swoje procesy zarządzania klientami, zautomatyzowali powtarzalne zadania i zyskali cenny wgląd w wydajność swojej firmy. Ta efektywność przełożyła się na znaczną oszczędność czasu i kosztów, udowadniając, że Salesforce nie jest wydatkiem, ale inwestycją.

Ponadto, ceny Salesforce są przejrzyste i elastyczne. Możesz zacząć od podstawowych funkcji i rozwijać je w miarę rozwoju firmy. Oznacza to, że płacisz tylko za to, czego potrzebujesz, i możesz dodać bardziej zaawansowane funkcje, gdy jesteś na to gotowy. Dla rozwijających się firm taka skalowalność jest nieoceniona.

Weźmy również pod uwagę zwrot z inwestycji (ROI). Wdrożenie Salesforce może prowadzić do zwiększenia sprzedaży, poprawy retencji klientów i usprawnienia operacji. Automatyzacja rutynowych zadań pozwala Twojemu zespołowi skupić się na bardziej strategicznych działaniach, napędzając rozwój biznesu. Wnioski uzyskane dzięki narzędziom analitycznym Salesforce mogą prowadzić do mądrzejszych decyzji i lepszego alokowania zasobów. Te korzyści często przewyższają początkowe koszty, przynosząc wysoki ROI.

Na przykład, średniej wielkości firma e-commerce GH Retail, wdrożyła Salesforce, aby zarządzać sprzedażą i obsługą klienta. W ciągu pierwszego roku osiągnęli 150% ROI. Przypisali to usprawnionym procesom sprzedaży, lepszej obsłudze klienta i podejmowaniu decyzji opartych na danych. Początkowa inwestycja w Salesforce nie tylko się zwróciła, ale także wygenerowała dodatkowe przychody i oszczędności.

Dodatkowo, Salesforce zapewnia szerokie wsparcie i zasoby, w tym Trailhead – darmową platformę szkoleniową online. Dzięki platformie masz pewność, że Twój zespół szybko opanuje narzędzia, zmniejszając potrzebę drogich szkoleń zewnętrznych.

Podsumowując, mit, że Salesforce jest zbyt drogi, jest po prostu mitem. Biorąc pod uwagę różnorodność planów cenowych, skalowalność i znaczący ROI, staje się jasne, że Salesforce jest opłacalnym rozwiązaniem dla firm każdej wielkości. Inwestując w Salesforce, nie tylko kupujesz oprogramowanie; inwestujesz w rozwój i efektywność swojej firmy.

Pozostań z nami, aby zakończyć naszą podróż rozwiewającą mity, podsumowując kluczowe wnioski i zachęcając cię do odkrycia, jak Salesforce może przekształcić Twoje operacje biznesowe.

Odkrywanie prawdy o Salesforce

Przeszliśmy przez najczęstsze mity dotyczące Salesforce, ujawniając prawdziwą moc i wszechstronność tej platformy. Teraz już wiesz, że Salesforce to znacznie więcej niż tylko narzędzie dla dużych przedsiębiorstw czy skomplikowany system przeznaczony wyłącznie dla ekspertów technologicznych. To kompleksowe, skalowalne rozwiązanie, które może spełniać potrzeby firm każdej wielkości, od małych startupów po rosnące średnie firmy i nie tylko.

Podsumujmy, co odkryliśmy:

Mit 1: "Salesforce jest tylko dla dużych przedsiębiorstw"

  • Rzeczywistość: Salesforce oferuje skalowalne rozwiązania dostosowane do firm każdej wielkości. Produkty takie jak Salesforce Essentials są idealne dla małych firm, oferując potężne narzędzia CRM w przystępnej cenie.

Mit 2: "Salesforce jest zbyt skomplikowany"

  • Rzeczywistość: Salesforce jest przyjazny dla użytkownika i zaprojektowany z myślą o łatwości obsługi. Dzięki intuicyjnym interfejsom, solidnemu wsparciu i zasobom szkoleniowym takim jak Trailhead, każdy może skutecznie korzystać z Salesforce, niezależnie od poziomu zaawansowania technicznego.

Mit 3: "Salesforce to tylko CRM"

  • Rzeczywistość: Salesforce to wieloaspektowa platforma, która wykracza poza CRM. Integruje sprzedaż, obsługę klienta, automatyzację marketingu, analitykę i wiele więcej, oferując kompleksowe rozwiązanie dla różnych potrzeb biznesowych.

Mit 4: "Salesforce jest zbyt drogi"

  • Rzeczywistość: Salesforce oferuje elastyczne plany cenowe i przynosi znaczący zwrot z inwestycji. Dzięki opłacalnym rozwiązaniom i efektywności, jaką przynosi, Salesforce jest inwestycją, która się zwraca, wspierając rozwój i sukces firmy.

Odkryj, jak Salesforce może przekształcić Twój biznes, kontaktując się z nami w NEXELERO w celu indywidualnej konsultacji. Nasz zespół ekspertów pomoże ci zrozumieć, jak Salesforce może sprostać Twoim unikalnym potrzebom i wytyczyć drogę do sukcesu.

Chętnie usłyszymy Twoje opinie i doświadczenia. Czy zetknąłeś się z tymi mitami o Salesforce? Podziel się z nami swoimi historiami. Nie zapomnij udostępnić tego wpisu w swoich mediach społecznościowych, aby pomóc rozpowszechniać prawdę o Salesforce!

Mamy nadzieję, że obalając te mity, otworzymy Ci oczy na prawdziwy potencjał Salesforce. To narzędzie, które jest dostępne, przyjazne dla użytkownika i niezwykle wydajne, zaprojektowane, aby pomóc prosperować firmom takim jak Twoja. Zrób kolejny krok i odkryj, co Salesforce może dla Ciebie zrobić.

Zespół NEXELERO